Telewizja przemysłowa, cctv - Internet Kiełczów, Systemy alarmowe - bitEX

Telewizja przemysłowa, cctv

Systemy telewizji przemysłowej tzw. cctv (telewizja zamkniętego obwodu) w wersji analogowej składają się z niżej opisanych podzespołów. 

Prezentacja na podstawie produktów Vtvision, której dystrybutorem jest firma Vidicon

 

Rejestrator  

Urządzenie zapisujące obraz z kamer na dysku twardym (HDD) w nowych wersjach jest to format H264. W zależności od modelu pozwala na zapisywanie obrazu od 4 do 16 kamer w maksymalnej rozdzielczości D1 (704x576)z różną ilością klatek na sekundę. Dodatkowo w droższych wersjach na tylnym panelu znajdziemy oprócz wyjścia VGA nowoczesne hdmi do wyświetlania obrazu na dużych monitorach lub telewizorach. Praktycznie każde urządzenie na rynku pozwala na podgląd obrazu przez sieć internet, w naszym przypadku wykorzystywana jest aplikacja działająca pod znaną przeglądarką IE (internet explorer) lub dedykowane oprogramowanie CMS (central management system) pozwalające na podgląd z jednego lub wielu rejestratorów znajdujących się w różnych lokalizacjach.

01

                     

Kamera typu bullet

Jest to kamera zamknięta w hermetycznej obudowie wyposażona w regulowane ramię pozwalające na ustawienie jej w dowolnym kierunku. W zależności od ceny i wersji kamery te wyposażane są w różne obiektywy o zmiennej ogniskowej, charakteryzuje je różna czułość oraz elektroniczne techniki poprawy obrazu. W wersjach bardziej za awansowanych występuje mechaniczny filtr podczerwieni poprawiający jakość obrazu szczególnie w dzień dzięki odcięciu niepotrzebnego widma promieniowania. Większość modeli wyposarzona jest w zintegrowany oświetlacz podczerwieni pozwalający kamerze widzieć w całkowitej ciemności.

02

 

Kamera kopułkowa zewnętrzna

Kamery tego typu posiadają podobne parametry techniczne do kamer typu bullet z tą różnicą że ich obudowa jest bardziej zwarta i odporniejsza na wandalizm typu próba trącenia kamery ciężkim przedmiotem lub jej obrócenia. Dodatkowo obudowa typu kula pozwala na montaż zarówno na ścianie jak i na suficie. Jej hermetyczna obudowa jest przydatna gdy musimy kamerę zainstalować wewnątrz i będzie ona narażona na duże zapylenie lub po prostu na zewnątrz gdzie musi przetrwać naszą pogodę.

03

 

Kamera kopułkowa wewnętrzna

Typ kamery stosowany w pomieszczeniach zamkniętych zwykle biurowych, w tanich wersjach obudowa jest wykonana z plastiku. Występują wersje ze stałą ogniskową lub ze zmienną i oczywiście w zależności od ceny różnią się czułością jakością, elektroniczną obróbką obrazu. Występują także w wersjach wandaloodpornych wyposażonych w odpowiednią obudowę.

04

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w polityce prywatności i ciasteczek.

  Rozumiem i zgadzam się.